A Roxigeten öröm a zene zenésznek, közönségnek egyaránt Kiemelt

Idén tizenhetedszerre került megrendezésre a Roxiget rockzenei tehetségkutató verseny és fesztivál. Augusztus utolsó szombatján a Szigetszentmiklósra két éve visszatérő rockzenei esemény a kezdetekre emlékeztető összefogással, Szegedi Zsuzsa főszervező, a Városbarát 2310 Egyesület és a Városi Könyvtár és Közösségi Ház által, társult szervezői és lebonyolítói háttérrel valósult meg a Városi Könyvtár és Közösségi Ház parkolójában. A nyár utolsó szombatján a tehetségkutató verseny délidőben kezdődött kellemes napsütéses időben. Az „Öröm a Zene” néven már közismert könnyűzenei tehetségkutató-sorozat Pest megyei versenyeként rendezett Roxiget tehetségkutatóban idén is ígéretes zenekarok kerültek a döntőbe. A tavalyihoz képest szerényebb létszámú mezőnyből a 21 benevezett zenekarból a demók meghallgatása után a zsűri tagjai 8 zenekart juttattak az élő döntőbe, ahol a helyszínen sorsolt sorrendben versengtek a meghirdetett díjakért és az országos döntőbe jutás lehetőségéért a koncertszezonban elfoglalt teljes zsűritagságból 6 fős remek zenei szakember előtt.

A zsűri tagjai: Andrásik Remo (HANOSZ főtitkára), Pálmai Zoltán (P.Mobil, ex P.Box, Beatrice) Hrutka Róbert, (Artisjus-díjas zenész, zeneszerző), az NKA Hangfoglaló Program képviseletében Káposztás Gergely (basszusgitáros, hajdúszoboszlói Rock Cafe működtetője) Kiss Sándort (ITI alapító basszusgitáros) Mazzag László a DunaBeat rockzenei rádiós műsor szerkesztője helyettesítette, Leskovics Gábor helyébe az élő döntőn Lombos Márton (dalszöveg-szerző, énekes, zenei vezető) lépett.

8. helyezett Space Wolk

A fődíjat, mely 100.000 Ft értékű Hangáruház utalvány valamint a támogató Városi Könyvtár és Közösségi Ház díját, videoklip készítését a Rózsa Produktum stábjával (nettó) 200.000 Ft értékben a BAD ACROBATS zenekar nyerte.

A díjátadás során Andrásik Remo (HANOSZ főtitkára) átadta az „Öröm a zene” versenysorozat szervezők által alapított Újfalusi Gábor-díjat a Bad Acrobats énekesnője, Békési Fanni részére. Ez a díj a 2016-ban elhunyt, a tehetségkutató sorozat elindítójának és koordinátorának emlékét őrző díj, a legkiemelkedőbb zenész-előadónak adományozzák minden megyei versenyen.

Az október elején az A38 hajón megrendezésre kerülő országos döntőbe - az első két helyen végzett, már más versenyekből a döntőbe jutó zenekarok után a 3. helyezett - Möbius formáció jutott, ahol 24 másik zenekar társaságában indulhatnak az 1 + 2 millió forintos fődíjért, melyek a HANOSZ és az NKA Hangfoglaló Program felajánlásai.

Az eredményhirdetést Bella Levente vezényelte le, aki a rendezvény műsorvezetőjeként már évek óta arca a Roxigetnek.

Egyéni különdíjak is átadásra kerültek:

• Legjobb előadónak Bocskai Borát a Möbius énekesnőjét hozta ki a zsűri, akinek az Audio-Technica Central Europe felajánlásában egy professzionális Audio-Technica AE6100 Artist Elite színpadi énekmikrofon lett a díjjal járó jutalma.
  • Legjobb hangszeres a GingerBear beugró gitárosa Kispál Balázs lett, aki szintén az Audio-Technica Central Europe felajánlásában egy Audio Technica M50x limited edition Pb fejhallgatót nyert.
  • Legígéretesebb dobosnak pedig Kubik Csenit választotta a zsűri, a Stone Sober dobosát, aki Pálmai Zoltán felajánlásában a Pálmai Dobakadémia 5 óra egyéni dobkurzusát nyerte.

A legnépszerűbb és legösztönzőbb különdíjak is gazdára leltek:

• A Kaukázus zenekar díját a MÖBIUS zenekar nyerte, mely egy budapesti vagy vidéki nagyvárosi koncertjükön elő-zenekari szereplés lehetősége.
  • A Robot - A belváros rock klubja a 2021/2022 évadában fellépési lehetőséget a DIRTY CANVAS zenekar nyerte.
  • A hajdúszoboszlói Rock Cafe–ban a GingerBear zenekar léphet fel a 2021/2022 évadban.
  • A tököli Zeneterem felajánlásában 10 óra stúdióidőt nyert a Bad Acrobats zenekar.

A díjak mellett minden zenekar átvehette a helyezését igazoló Kerekes István grafikus által tervezett oklevelét is Nagy János polgármestertől.

A tehetségkutató verseny eredményhirdetése után a tavalyi győztes MUDI formáció következett, akik most is kutyajól bizonyítottak. A folytatásban helyi bandák közül a Zeli metronómjára lüktető ÚjEntropia-t követően a rockabilly-t játszó Bravó Johnny lépett színpadra és fél 9 magasságában a főzenekarként meghívott ska-reggie-t képviselő Pannónia Allstars Ska Orhestra táncoltatta meg a közönséget, zárásként pedig az idén 25 éves Divina Machina ünnepelt az esőben is kitartó közönséggel.